Ha a víz hőfoka tartósan 15°C alá csökken,a medencét téliesíteni kell.
A téliesítéssel:
Megóvjuk a medence szerkezetét és burkolatát.
Megvédjük a gépészetet, gépészeti elemeket a fagykártól.
Tisztán tartjuk a vizet a következő szezonra.
A téliesítés elmaradása súlyos károkat okozhat a medence gépészetében, szerkezetében, burkolatában, ami gyakorlatilag használhatatlanná teszi a medencét az elkövetkezendő szezonra.
Ha a víz hőfoka tartósan 15 fok alá csökken, akkor jön el a téliesítés ideje, ami lényegében egy vegyszeresen módosított vízminőséget takar, illetve a gépészeti elemek fagyás következtében elszenvedett károsodásait akadályozza meg. Ehhez elengedhetetlen eszközök a vízzsákok, a fagytestek, a fagydugók, a téliesítő vegyszerek és a téli takaró.
A medence vizét a befúvók alá kell csökkenteni, majd fagytesteket szükséges belehelyezni keresztben és hosszában. A befúvókat le kell dugózni, a szkimmerekbe gizzmót kell helyezni, a gépészeti berendezéseket, csöveket vízteleníteni kell, a téliesítő folyadékot a vízbe kell önteni, valamint, ha ezekkel a feladatokkal végeztünk jöhet a takarás.
A téli védőtakaró általában sötét szürke vagy fekete színű, és lényegesen nagyobb a nyári szolár takarónál, hiszen ennek túl kell lógnia a medencetest minden oldalán, ezzel biztosítva, hogy se szennyeződés, se fény ne jusson a medencébe. Figyelni kell arra, hogy a takarót minden irányból a lehető legjobban el kell zárni a széltől. Erre a célra vízzsákot alkalmazunk.
Téliesítésnél fontos odafigyelni a kiegészítő eszközökre is. Mindent gépészeti elemet, eszközt (motor, létra) száraz, fagymentes helyen kell tárolni.