Medence pozicionálása, elhelyezése, kitűzése: legfontosabb a pontos, személyre szabott egyeztetés. Figyelembe kell venni a kényelmi, esztétikai, technikai szempontokat. Kollégánk mindezekben segítséget nyújt, minden felmerülő problémát felvet és megoldást kínál.
Földkitermelés munkagéppel vagy kézi erővel: fontos a bejutási és kijutási pont megléte, ellenőrizni szükséges, hogy milyen módszerrel tárolható vagy szállítható a kitermelt föld.
Ha nem megoldott a munkagépes bejutás a kézi kitermelés választandó. A földmunkagépes szakember teljes dokumentációt, ásási rajzot kap, hogy a gödör a megfelelő formájú és méretű legyen.
Vasszerelés: a vasszerelés statikailag fontos, ugyanis a vasszerelt betonnak el kell bírnia a víz mennyisége okozta óriási tömeget. A gépészeti alapszerelés megtörténik, beépítjük az élményelemeket, padlóbefúvókat és padlóürítőket.
Aljzatbeton: a medence méretétől és kialakításától függően általában az aljzatbeton magassága 20 centiméter. A szintkülönbség kizárására lézeres technológia kerül alkalmazásra. Az aljzatbeton elkészülte után 7-10 napos száradási idő várható.
Oldalfalak építése: a szerkezet készülhet doka szerkezetépítéssel betonból, zsalukőből vagy porocell építőelemből. Legelterjedtebb jelenleg a porocell építőelemből készült medence, amely már egy alap hőszigetelést kap ezáltal. Építés során a szögek terv szerint állnak, a falak párhuzamosak.
Az oldalfal vasalása függőlegesen és vízszintesen is elkészül. Az oldalfalba kevert beton kézi erővel készül el, így könnyebben és precízebben alakítható ki a falazat. Az oldalfalba kerülnek beépítésre a gépészeti szempontból rendkívül fontos lámpák, befúvók, ellenáramoltató elemek, masszázs elemek és különböző élményelemek.
Medence belsejének glettelése: tökéletesen sima felület létrehozása a cél, ugyanis fóliázás után az itt elért sima felület képe köszön vissza a medence fólián.
Medence gépészeti akna, puffer tartály kialakítása: gépészeti aknánkba kényelmes a lejutás, az aknafedlap gázrugós, könnyen felnyitható és burkolható. Ha a méretezés megengedi, olyan aknát készítünk, amiben kényelmes a gépészeti rendszer karbantartása, felügyelete. Előre megtervezett aknáinkban kényelmesen elférnek a választott gépészeti elemek, zsompszivattyú beépítésével pedig tökéletes a biztonság. Az akna vízszigetelése nagyon fontos a párásodás és a vizesedés miatt. A szellőztetés kialakítása, az elektromos betáplálás, a csatorna rákötés, a töltővíz betáplálás és a fűtési ág kialakítás minden esetben megtörténik.
Az akna elkészülte után 10-14 napos száradási idővel számolunk.
Medence gépészeti szerelés: a gépészeti szerelés a medence készítés legfontosabb része, ez garantálja a medence kristálytiszta, vegyszermentes és fertőtlenített vizét. Önműködő automata gépészettel a teljes karbantartási teher levehető vállunkról. A medencegépészet oldalon minden fontos információ megtalálható.
Medence fóliázás: a fóliával való béleléssel kerül fel a medencére a korona. Számtalan szín és mintázat választható. A medence fóliázás oldalon minden fontos információ megtalálható.
Medence csempével való burkolása: földdel való visszatöltés: A föld visszatöltés az utolsó lépések egyike, azonban, ha előbb meg kell történnie, előcsövezéssel ez is megoldható.
Medence vizének feltöltése: a feltöltési idő víznyomástól és a medence méretétől függ. Célszerű csapvízzel feltölteni, majd ezt a vizet karbantartani.
Körüljáró burkolat létrehozása: tervezéskor kiválasztandó a medence körüljáró burkolata, amely lehet mészkő, WPC, térkő, prémium műfű, pázsit.